Japon üreticilerden ortak teknoloji platformu

0

Araba sanayisinde ihtilal yaratan CASE’de (bağlantı, otonom, paylaşım, elektrik) irtibat ve datanın yanı sıra bulut hizmetleri, IoT ve büyük data üzere işletmelerle kontaklı olarak temas teknolojisi süratle ilerliyor.

Her araba üreticisi kendi araç irtibat ekipmanını geliştirse ve uzaktan kumanda işlevi üzere tıpkı temas hizmeti sağlasa bile her firma onu farklı bir yaklaşımla geliştiriyor ve devreye alıyor.

Küme içinde yer alan Japon bir üretici “İki şirket, kontaklı araçların temel fonksiyonu olan araç irtibat ekipmanının geliştirilmesini bir işbirliği alanı olarak konumlandırdı. Uygulamalar ve kurum içi hizmetler geliştiriyorlar. Verimliliği artırın ve araç bağlantı aygıtlarının gelişimini hızlandırın. Bu adımlar aracılığıyla, bu ortak altyapı üzerinde uygulamalar ve hizmetler geliştirmeye daha fazla odaklanabiliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Suzuki, Subaru, Daihatsu ve Mazda, araçlardan ağlara ve araç bağlantı ekipmanı merkezlerine kadar ortak ilişki özelliklerine sahip gelecekteki kontaklı arabalar için bir sistem oluşturmak üzere Toyota tarafından geliştirilen temel araç bağlantı teknolojisine kendi teknolojilerini dahil edecekler.

Birebir vakitte, her araba üreticisinin geliştirme talebini azaltarak ve yeni fonksiyonlarla sistem çalışmasını ve sürüm yükseltmelerini kolaylaştırarak ekipmanı ve çalışanı optimize etmek de mümkün görünüyor.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.