Japon otomotiv kesiminde bir birinci

0 62

2021 yılı Tokyo Araba Fuarı corona virüsü salgını sebebiyle iptal edildi. Toyota, fuar organizatörlerinin aktifliği online olarak yapma tekliflerinin olduğunu açıkladı. Lakin iştirakçilerin “güvenli ve emniyetli bir ortamda hareketliliğin cazibesini deneyimleyebilecekleri” bir ana programa müsaade vermeyeceğine karar verdi.

Tokyo Motor Show klâsik olarak Ekim ve Kasım aylarında her iki yılda bir düzenleniyordu. 2020 yılında gerçekleşmeyen fuar bu yüzden bu yıl birinci sefer iptal edildi. Fuar 1954 yılında birinci sefer kapılarını açmıştı ve 67 yıl evvel yaklaşık 547 bin kişi fuarı ziyaret etmişti. 2019 yılındaki son Tokyo Motor Show’da ise 1.3 milyon ziyaretçi fuara katılmıştı.

Reuters’a nazaran Japonya kısa müddet evvel hükümetin olağan üstü hal ilan etmesine yol açan Covid-19 dalgasıyla sarsıldı.

Japonya Araba Üreticileri Derneği Tokyo Motor Show’un, “Tokyo Mobility Show” olarak tekrar isimlendirilip, yeni periyotta daha farklı olabileceğini de belirtti. Bu durum olağan ki otomotiv sanayisindeki değişim ve dönüşüm ile direkt olarak alakalı.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi