Jant Lastik Hesaplama

0 135

Jant Lastik Hesaplama

Aracınızın markasına ya da genel olarak lastik seçiminize göre uygun orijinal lastiği almak için hesaplama yapılmaktadır. Bu hesaplamayı servisiniz, sizin adınıza da yapabilir. Tercihen sizde,online hesaplama platformlarında yapabilirsiniz.

Jant Lastik Hesaplama Nedir?

Jant lastik hesaplama işlemi yapılırken, kullanılan belirli terimler mevcuttur. Bu terimler online platformlarda hesaplama programları ile beraber gerekli yerlere girilerek, jant lastik hesaplama yapılır.

Jant Lastik Hesaplama Nasıl Yapılır?

Jant lastik hesaplama işleminde;

  • Lastik tabanı
  • Lastik yanağı
  • Ve jant çapı değerler olarak kullanılır.

Burada orijinal lastik ve istenilen lastikteki temel hesaplar, ortaya çıkmaktadır. Orijinal lastik de bulunan lastik tabanı, lastik yanağı ve jant çapı girilir. Sonrasında istenen lastikteki genel değerler, orijinal lastikten farklı olarak girilmektedir. Hesaplama yapıldığı zaman aradaki farklarını görebilirsiniz.

  • Lastik çapı, orijinal lastik ve istenen lastik de değişkenlik gözetir.Jant hesabı üzerinden değişim yüzdesini de alabilirsiniz. Lastik marka ve modeline göre bu hesaplamalar farklılık gösterir.
  • Orijinal lastik çapınızdan %3 büyük ya da küçük ebatlardaki ölçüler dikkate alınmalı. Burada yakıt tüketimi, yol tutuş ve fren güvenliği açısından %3 büyük veya daha küçük ebatlarda ki ölçüler tavsiye edilmemektedir. Yapılan hesaplamalarda bu yüzdelik değere dikkat etmeniz önerilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi