İhracatlarına bir yeni model daha eklediler

0 63

TürkTraktör, geçen yıl New Holland T4S ile Case IH Farmall A traktörlerini, Avrupa Birliği’nin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde Faz V emisyon standartlarına uygun halde geliştirilen motorlarla üreterek ihracatına başlamıştı.

Firma artık ise, birinci kuşağıyla Avrupa’da ‘Yılın Traktörü Ödülü’ne layık görülen New Holland T3F traktörünü, Ar-Ge grupları tarafından geliştirilen ve TürkTraktör tesislerinde üretimi yapılan yeni jenerasyon çevreci motorlarla, yerli üretim olarak Avrupalı çiftçilerle buluşturuyor.

Firmanın Ar-Ge Merkezi mühendisleri, New Holland T3F modeline son teknoloji S8000 3 silindir yerli üretim motoru entegre ederken; eserin geliştirilme süreçlerinde ise modelin daha evvelki kuşağı için çiftçilerden gelen geribildirim ve talepleri de dikkate aldı.

Üçüncü kuşak olan bu yeni modelde, insan-makine etkileşimini daha verimli hale getiren birçok geliştirme yapıldı ve çok daha ergonomik bir şoför bölgesi tasarlandı. New Holland T3F’de kullanım verimliliğini arttıran, elektronik motor sürat idaresi özelliği ise esere entegre olarak sunuluyor.

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, Faz 3B ve Faz 4 emisyon düzeyinde gerçekleştirdiği öncü çalışmalarda olduğu üzere TürkTraktör’ün, Faz V emisyon düzeyi için ortaya koyduğu yerli motor tahlilinde de bölümde öncü olmayı başardığını söyleyerek “Şirketimiz, dünyanın çeşitli pazarlarında uygulanan son teknoloji emisyon ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir mühendislik ve altyapı yatırımına sahip. Bu sayede, geniş bir yelpazede, muhtaçlıkları karşılayan motor tahlillerimizle pazara yeni eserler sunmaya devam ediyoruz.” diye açıkladı.


Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi