İç ve dış yerleri büsbütün elle tasarlandı

0

Paris’teki Hermès ve Goodwood, West Sussex’teki Home of Rolls-Royce’da Bespoke uzmanlarından oluşan bir grup tarafından tasarlanan ve el üretimi olan Phantom Oribe, sahibi Japon teşebbüsçü Yusaku Maezawa’nın kişiliğini ve tutkularını yansıtıyor. Müşteri, arabayı özel hava seyahatinin dingin ayrıcalığını yola getiren bir ‘Kara Jeti’ olarak tasarladı.

Arabanın çarpıcı iki tonlu dış görünümü, Maezawa-san’ın önde gelen bir koleksiyoncusu olduğu antika Japon Oribe eşyalarının karakteristik yeşil ve krem sırlarıyla eşleşiyor. Üst kısım, müşteri için özel olarak oluşturulan ve büsbütün özel bir renk olan Oribe Yeşili ile tamamlanmıştır. Rolls-Royce, alışılmadık bir hareketle, boyayı Phantom’un eşleştirileceği müşterinin özel jetinde kullanıma hazır hale getirdi. Goodwood’daki Surface Finish Center’daki uzmanlar tarafından aylar boyunca geliştirilen bu 16. yüzyıl seramiklerini karakterize eden parlak, koyu yeşil renk, sırları eksiksiz bir halde yakalar. Tesir, krem beyazı alt kısımla hoş bir formda tamamlanır.

Oribe eserlerinden ilham alan renk kümesi, Paris’teki Hermès dizayncıları ve zanaatkarları ile Goodwood, West Sussex’teki dizayncı, mühendis ve zanaatkârlardan oluşan, Rolls-Royce Bespoke Collective’in gerçek bir zihin buluşmasıyla yaratılan ve gerçekleştirilen iç yerde uyumlu bir formda devam ediyor. Birlikte, her bir bileşenin her iki markanın en âlâ geleneklerini bünyesinde barındırmasını sağlamak için ortak uzmanlıklarını ve hünerlerini uyguladılar.

İç yer yüklü olarak Hermès Enea Green deri ile tamamlandı ve müşterinin çabucak her temas noktasını içeren ayrıntılara kadar uzanıyor. Örneğin; direksiyon simidi, tutma kolları, vites seçici ve aracın klima ayarları için kumandalar.

Hermés deri, üst gösterge panelinin, iç sütunların ve art bagaj rafının etrafında dolaşıyor. Tıpkı vakitte torpido gözü ve bagaj kaplaması, orta konsol, sürahi saklama bölmesi ve şampanya soğutucusu üzere daha az görünür yüzeyleri de kaplıyor. Projenin hakikaten işbirlikçi tabiatının ve iki üreticinin karşılıklı hürmetinin bir işareti olarak, torpido gözü kapağı Hermés imzası “Habillé par Hermès Paris” ile kabartılmıştır.

Narin Hermès fitilleri art koltukların koltuk başlıklarını ve baldır takviyelerini süslerken, yumuşak Seashell White vurgular ve uyumlu kuzu yünü paspaslar, baştan sona bir ışık ve ferah alan hissi yaratır.

İç yer ayrıyeten Rolls-Royce Bespoke tasarım ve el personelliği örnekleriyle doludur. Örneğin; ahşap hoparlör perdeleri, kapılara uygulanan Open Pore Royal Walnut kaplamanın titizlikle delinmesi, kesintisiz, dokulu estetik ve hassas bir haptik oluşturmasıyla oluşturulur. Açık Gözenekli Royal Walnut ayrıyeten orta ve art konsollar ile piknik masası sırtlarına uygulanır. Rolls-Royce için bir diğer birinci olarak, iç yerde kapı kolçaklarında, orta ve art konsollarda Hermès ‘Toile H’ kanvası ve en kıymetlisi de Hermes Özel Tavan Döşemesi bulunuyor.

Hermès, başlangıçta usta saraçlar tarafından kullanılan miras dikiş ve kenar boyama teknikleri kullanılarak oluşturulan deri döşeme ile kendine has binicilik mirasını iç yere taşıyor. Otomobilin ön panosu boyunca uzanan ve Rolls-Royce’a mahsus bir özellik olan Phantom’s Gallery için Hermès, ünlü Fransız ressam ve ressam Pierre Péron’un (1905-1988) dizaynına dayanan bir sanat yapıtı sipariş etti. Hermès’in ikonik eşarpları. ünlü Hermès atı motifinden esinlenen eser, Open Pore Royal Walnut üzerine elle boyanmış ve camın ardında sahnelenmiş üzere sunuluyor.

Müller-Ötvös, “Bu görkemli ve zevkli Rolls-Royce Phantom, dünyanın en büyük markalarından ikisinin yetenekli insanları, Maezawa-san üzere ileri görüşlü, ilham verici bir müşteri ile yakın bir biçimde çalıştıklarında nelerin mümkün olduğunu gösteriyor. Zanaatkarlarımızın ve yeteneklerimizin en güzelini temsil eden zihinlerin, ustalığın, vizyonların ve marifetlerin buluşmasıdır. “

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.