Hyundai Staria’nın teknik özellikleri aşikâr oldu

0 74

Güney Koreli araba üreticisi Hyundai, çok yakında yeni minivan modeli Staria’yı duyurmaya hazırlanıyor.

Bir minivan modeline nazaran çok şık ve fütüristik görünen Staria, ön kısmındaki uzun LED ışık ekibi ve stop grupları ile  Ioniq 5’i andırıyor.

Araca önden baktığımızda da epeyce yenilikçi bir dizayna sahip olduğunu görüyoruz. Hatta Hyundai, bu dizaynın “uzay gemisinden” yola çıkılarak ortaya çıkartıldığını söylüyor.

Yaklaşık 3 hafta evvel dizaynını sizlerle paylaştığımız Staria’nın artık de teknik özellikleri açıklandı. Gelin yeni Hyundai Staria’ya daha yakından bakalım.

HYUNDAI STARIA TEKNİK AYRINTILAR

2 ile 11 koltuklu tertiplere sahip olacak Staria 5.253 milimetre uzunluğa, 1.997 milimetre genişliğe ve 3.273 milimetre aks aralığına sahip. Binek versiyonu 1.990 milimetre yüksekliğe sahip olan araç, ticari olarak tercih edildiğinde 2.000 milimetre yüksekliğe kavuşuyor.

Şayet iki ya da üç koltuklu panelvan modelini tercih ederseniz, Staria’nın tam 5.000 litre bagaj hacmi sunacağını da belirtelim.

Staria’nın Avrupa’ya giriş yapacak versiyonu yalnızca 2.2 litrelik turbo dizel motor ile satışa sunulacak. Bu motor 175 bg güç ve 431 Nm tork üretebiliyor. Altı ileri vitesli manuel ya da 8 ileri vitesli otomatik şanzıman ile eşleştirilecek olan bu ünitenin akaryakıtlı türevi ise yalnızca öteki pazarlarda satışta olacak.

Hyundai’nin açıklamalarına nazaran Staria’nın büyük limuzin, ambulans ve kampçı türevleri yakın vakit içerisinde bizlerle olacak. Hatta model hidrojen takviyeli bir motor seçeneğine de ilerleyen günlerde kavuşacak.


Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi