Hyundai Ne Zaman Kuruldu?

0 62

Hyundai Birinci olarak 1940 da ChungJuYung tarafından bir tamir atölyesi olarak kuruldu. Sonradan otomobil üretmeye başlamıştır. Hyundai Motor Company yılda 1.5 milyon tane üretim kapasitesine sahip Ulsan fabrikası, dünyanın kompleks halindeki en büyük otomotiv üretim fabrikasıdır..Hyundai daha çok ticari otomobil yapmaktadır.

2.el Hyundai arabalarında son periyotta revaçta olduğunu söyleyebiliriz. En çok tutulan markaları Hyundai accent,era ve getz’dir. Bilhassa minibüs ve ufak kamyon üretiminde Dünyada birincisidir. Güney Kore haricinde Türkiye, Çin, Hindistan, ABD fabrikaları bulunmaktadır. Hasılı Dünya birinci leri arsında gelmektedir.Hyundai yalnızca arabanın yanında araba kesimleri da üretmektedir böylelikle Hyundai otomobil kesimleri çok ucuzdur.

Hyundai çıkardığı “ i ” serisi ile bilhassa bayanların gözdesi otomobiller haline geldi. Bayanlar otomobilleri erkeklere nazaran daha pak kullandığından 2.el piyasasında inanılmaz çıkışlarda bulundu. Erkekler içinde de motoru güçlü otomobiller üretti.Bu otomobiller az yakıyor ve süratli uzun güçlü gidebiliyor.Sizde bu harika araca sahip olmak istiyorsanız çabucak sıfır yahut 2 el bir Hyundai alın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi