Honda’nın birinci hibrit SUV modeli yeni HR-V, yıl sonunda Avrupa’da

0 65

Honda’nın 2022 yılında tüm modellerinin elektrikli yahut hibrit olmasını hedefleyen Elektrikli Vizyon Stratejisi’nin en aktüel adımını temsil eden yeni kompakt SUV modeli HR-V, Coupe esintilerine sahip minimalist ve çağdaş tasarım ideolojisiyle geliyor.

Honda’nın iki gelişmiş motora sahip, güçlü ve verimli hibrit güç-aktarma sistemi e: HEV ile donatılan yeni kuşak HR-V; premium SUV tasarım ayrıntıları, kompakt boyutları, geniş ve ferah iç yeriyle kullanıcıların beklentilerini karşılıyor.

HONDA’DAN BİR BİRİNCİ

HR-V, gelişmiş hibrit sistemle yüksek verimlilik ve performansı bir ortada sunarken, birinci kere Honda’nın bir SUV modeli e: HEV (hibrit elektrikli araç) serisinde yerini alıyor.

TEKNİK AYRINTILAR

Honda’nın e:HEV hibrit teknolojisi, canlı bir performans ve yüksek yakıt verimliliği ile problemsiz ve keyifli bir sürüş tecrübesi sunuyor. Sistem 1,5 litrelik i-VTEC akaryakıtlı motoru iki adet kompakt boyutlu ve güçlü elektromotor ile desteklerken, akaryakıtlı motor 131 PS (96 kW) güç ve 4 bin 500 devir/dakikada (d/d) 253 Nm tork üretiyor.

Verimli ve çevik bir sürüş sunan HR-V e:HEV, 3 farklı sürüş modu ile kendini sürüş şartlarına uyarlıyor.

Yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkartmak için sürüş şartları uygun olduğu sürece elektrikli moda geçen sistemde, güç muhtaçlığının ortaya çıktığı durumlarda ise hibrit mod devreye giriyor.

‘Spor’, ‘Normal’ ve ‘Eko’ üzere sürüş modları aracılığıyla şahsileştirme imkanı sunan HR-V’de, daha güçlü rejeneratif fren için ‘B’ modu aktifleştirme seçeneği bulunuyor. Direksiyon simidinin gerisinde yer alan Yavaşlama Seçici özelliği ile güç geri kazanım düzeyi ve yavaşlama tesirini ayarlama imkanı yer alıyor.

YIL SONUNDA AVRUPA’DA

Honda’nın ‘maksimum insan, en az makine’ prensibinden yola çıkılarak tasarlanan yeni “HR-V e: HEV”, 2021 yılı sonunda Avrupa’da satışa sunulacak.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi