Honda Civic 2012-2014 Multimedia Navigasyon 2018 2019 haritasını SD Karta Yükleme – GPS SD Kart

2

Honda Civic 2012-2014 Multimedia Navigasyon 2018 2019 haritasını SD Karta Yükleme

Honda Civic Navigasyon 2018 2019 haritasını SD Karta Yükleme Honda Civic taşıtımda bayi çıkışlı bir multimedya sistemi var. Taşıt sıfır alındığında üzerindeymiş. Multimedya makinenin markası mevzusunda net bir bilgi edinemedim. Kavradığım kadarıyla değişik işletmeler bu makineleri Çin’den getiriyorlar daha sonra burada bir ad verip, satıp, desteklediyorlar.

Honda bayileri de emin aralıklarla değişik işletmelerle uyuşup makineleri vasıtalara taktırıyor. Aynı görünüme sahip bir sürü değişik marka multimedya makinesinden gördüm zira Hanstar, KR-8006, Navigold, Hannstar, 2012 ST-8006, Cyclone vs.. Makinenin görüntüsü alttaki biçimdedir.

Makinenin işletim sistemi Android değil Windows CE. Wince kullanan öteki vasıtalarda da aynı sistem değişik görüntülerde kullanılıyor olabilir. O surattan bu yazı Honda’dan değişik marka taşıt sahiplerinin de işine yarayacaktır.

Honda Civic 2012-2014 Multimedya Navigasyon SD Karta Yükleme 2019
Honda Civic 2012-2014 Multimedia Navigasyon SD Karta Yükleme

Taşıtı satın aldığımda bendeki makinenin GPS SD kartı kaybolmuş gidişattaydı. Aygıta uygun SD kart için hem internetten hem de Honda bayilerini arayarak baya bir araştırma yaptım. Sonunda bu irtibattaki bilgilere eriştim ve buradan halledebildim. Ben size buradan daha öz ve basit biçimde nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Öncelikle alttaki linkteki iletişimden SD karta kopyalayacağınız içeriği indiriyorsunuz. Burada iki değişik program paylaşıyorum bir tanesi NAVIEXTRAS ötekiyi de IGO. Her ikisi de aygıtınızda çalışacaktır. İkisi de aynı haritayı kapsamaktadır. Hangi program size daha kullanışlı kazançsa onu kullanabilirsiniz. Dosyayı indirdikten sonra işiniz basit.

NAVIEXTRAS PROGRAMI SD KART İÇERİĞİ İNDİR iGO Başarsoft 2018.10 Q4 9.18.27.736574 Türkiye Haritası 26.03.2019

IGO PROGRAMI SD KART İÇERİĞİ İNDİR iGO Başarsoft 2018.10 Q4 9.18.27.736574 Türkiye Haritası 26.03.2019

Öncelikle SD kartınızda kendi GPS yazılımınız varsa onu bilgisayarınıza yedekleyin. Daha sonra istediğiniz taktirde daha önceki yazılımınıza dönebilirsiniz. Yoksa alttaki adımlarla devam edelim.
SD kartı bilgisayarına takın ve FAT32 formatında şekillendirin ve adını STORAGECARD olarak değiştirin reelinde ad çok da ehemmiyetli değil ama olsun.
İndirdiğiniz rar dosyası içerisindeki klasörü SD kart içerisine kopyalayın.
SD kartı taşıtınızdaki multimedya makinesine takın. Ayarlar > Navigasyon kısmından dosya yolu’na tıklayın ve SDMMC veya STORAGECARD > Navione > Navione.exe’yi seçin iGO için primo2.exe seçilecek.
Harekât bitirildi NAVI tuşuna basarak navigasyonu çalıştırın. GPS kartı yok yanılgısı gelmeden programın açılması gerekiyor. Takribî 10-15 saniyelik bir yükleme süresi olduğunu da unutmayın, azıcık beklemeniz gerekecek.

Artık navigasyonunuz çalışıyor.

Anekdot 1: Bu operasyon için şirketler asgari 100 lira gibi bir fiyat istiyorlar. Şayet bu yazı işinize yaramışsa ve teşekkür etmek isterseniz sayfadaki reklamlara tıklamanız yeterli.

Anekdot 2: İndirdiğiniz dosyanın içerisindeki harita versiyonu Nisan 2019 tarihi itibariyle indirilebilir en aktüel Türkiye harita dosyasıdır iGo 2018.10 harita ve poi. İçerisinde petrol büroları da adları ve logolarıyla belirtilmiştir. Yeni versiyonların olması gidişatında dosyaları aktüelleyerek buradan tekerrür yayınlayacağım.

Anekdot 3: Android makineye sahip dostlar sayfanın sonunda bulunan karşılaşılan problemler ve çözümleri Wince değil Android kullanıyorum başlığına bakabilirler. Bana geri dönüş yaparlarsa çok neşelenirim. Honda Civic Navigasyon 2018 2019 haritasını SD Karta Yükleme

Anekdot 4: Bu yazılımın desteklendiği aygıtlar sayfanın en başında verilmiştir.

KATKIDA BULUNANLAR

Ömer Faruk Turaboğlu: Yazılımı Easypro Nav43 için sınamış ve zaferli bir biçimde çalıştırmıştır.
Mehmet Gümüş: Necvox 9930 marka modele sahip mahsulde zaferle çalıştırmıştır.

KARŞILAŞILAN PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLERİ

Necvox aygıtlarda gps bulamama meseleyi.
SYS.TXT dosyasını açarak auto yazan gps satırını aşagıdaki gibi değiştirmelisiniz.[gps] port=2
baud=9600
send_init=0
set_messages=0
Çözünürlük problemi.
Çözünürlük meseleyi için klasör içerisinde bulunan SYS.TXT dosyasına girip resolution_dir=”800_480″ olan satırı değiştirmeniz problemi çözecektir. Çözünürlüğü sizin makinenizin çözünürlüğüne ayarlamanız gerekmektedir.

Wince değil Android kullanıyorum!

Bu vaziyette olan dostlar var bana erişiyorsanız rica edeceğim. Onlar için bir çözüm düşünüyorüm ama sınamamızız. Şöyle ki kıtasında programlarının yedeklerini almalarını isteyeceğim. Böyle rastgele bir problem çıkarsa eldeki bulgurdan da olmayalım. Daha sonra paylaştığım dosyalardan rastgele birini indirecek İçeriği Poi, Harita ve Yapı klasörlerinin içeriğini kendilerinde bulunanlarla değiştirip sınayacaklar. Doğru çalışıyorsa Android kullanarak için de de mesele kalmamış olduğundan. Şayet kusur veriyorsa en yakın zamanda Android için de bir versiyon hazırlayacağım.

2 Yorumlar
  1. Hasan Köse diyor

    2019 civic hatcback sport plus aracım var. Araç yurtdışından gelirken içimdeki garmin navigasyon silinmiş. Çünkü bu araç başka ülke için üretilip daha sonra ülkemize gelmiş. Honda Türkiye yeniden yükleme yapmayız diyor. Cihazda görünürde bir sd card yok ama android sisteminin içinde gizli olarak görünen bir sdcard bölümü var ve navigasyon uygulamasını orda yüklü. Eğer mail adresime iletişim kurabilirseniz cihazla ilgili görseller paylaşabilirim.

  2. ibrahimguder diyor

    selamun aleykum hocam linkler açılmıyor yardımcı olurmusunuz lütfen

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.