Hgs Etiketi Nasıl Yapıştırılır? Hgs Otomobile Nasıl Takılır?

0

 HGS etiketi temin eden araç sahipleri, dikiz aynasının biraz altına etiketi araç içerisinden yapıştırması gerekiyor. Her ne kadar sabit bir noktası bulunmasa da, dikiz aynası altına yapıştırmak uygundur.

HGS Etiketi Nasıl Yapıştırılır?

Araçların paralı yollardan geçerken birtakım sistemler kullanıyor. Fiyatlı yollarda yer alan kameralı sistemler araçların plakasına yahut HGS etiketine nazaran fiyat kesintisi yapıyor. HGS kullanacak olan araç sahipleri, HGS etiketinin nasıl temin edileceğini ve aracın neresine yapıştırılacağını merak ediyor. HGS etiketi araç içinden yapıştırılması gerekiyor. Bilhassa HGS kamera tanıma sistemlerinin net olarak görebileceği alana yapıştırılmalıdır.

HGS etiketleri genellikle aracın içerisinden dikiz aynasının biraz aşağısına yapıştırılıyor. HGS sistemleri dikiz aynası hizasını rahatlıkla okuyabiliyor ve HGS bakiyesini düşebiliyor. Birinci kere araç sahibi olacak bireyler, etiketin tam yapıştırılma noktasını bilmediğinden araştırma yapabiliyor. HGS etiketi her aracın dikiz aynası kısmında yapıştırılmış olmalıdır. HGS sistemleri etiketi okuyamadığında, şahıslara para cezası uygulayabiliyor.

HGS Otomobile Nasıl Takılır?

HGS, etiketli bir yapışkandan yapılıyor. Yapışkan kısmı çıkartılarak otomobilin ön camına içerden yapıştırılıyor. Büyük olmayan bir etikettir. Araç şoförlerin görüşünü kapatmamak için genellikle dikiz aynasının olduğu bölgelere yapıştırılıyor. Yeni alınan HGS etiketlerinin ardında yapışkan çıkarması bulunuyor.

HGS etiketi alındıktan sonra yapışkan kısım çıkarılarak, dikiz aynası kısmına yapıştırılır. Yapıştırılması için çok dikkat edilmesi gereken ayrıntıları bulunmuyor. Araç içinden yapıştırılması en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntısıdır. Birebir vakitte yapışkan kısmının cama yeterli yapıştırılması gerekir.

 

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.