Gürültü Seviyesini Azaltan Lastikler

0 39

Gürültü Seviyesini Azaltan Lastikler

Lastikler sadece yol tutuş performansı ile değerlendirilmemelidir. Buna ek olarak gürültü seviyesini de düşük tutan lastiklerden yana tercihinizi kullanmanız önerilmektedir. Kişilerin gürültü seviyesini azaltan lastikler ile sürüş keyfini daha yüksek bir seviyeye çekmesi mümkün kılınmaktadır. Bu lastiklerin özellikle uzun yol yapacak olan sürücüler için vazgeçilmez olduğu görülmektedir.

Basınç Kontrolleri

Basınç kontrollerinin de belirli aralıklar ile sorunsuz bir biçimde yaptırılması gerekir. Hem aracın performansında hem de sürüş keyfinde basınç sorunu sebebi ile azalmalar meydana gelebilmektedir. Aracın genel bakımı yapılırken lastiklerin durumu da incelenmelidir. Oluklarda bir sorun ya da aşınma meydana geldiyse alanın uzmanları tarafından size bu lastikleri değiştirmeniz önerilecektir.

Kış Lastiği Uygulaması

Kış lastiği uygulamasına 1 Aralık itibari ile geçiş yapılacaktır. Kış lastiği uygulamasına dair sorun meydana gelmemesi için kanuni olarak sınır olarak belirlenmiş olan 1 Aralıkta standartlara uygun olan lastikler ile gerekli değişim adımlarının tamamlanması gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi