GM’den 1 milyar dolarlık yatırım

0

Bloomberg’de yer alan habere nazaran Ramos Arizpe, Coahuila’da yer alan tesiste GM, elektrikli araba üretimine 2023 yılında başlayacak. Hali hazırda bu tesiste Chevrolet Equinox ve Blazer modellerinin yanında motor ve şanzıman üretimi gerçekleştiriyor.

GM’nin 2025 yılına kadar 30 elektrikli araba modeli yapma kararı, elektrifikasyon stratejisini belirliyor ayrıyeten firma bu strateji için 27 milyar dolar harcayacak. GM Meksika lideri Francisco Garza’ya nazaran, bu teşebbüsün bir kesimi olarak, kompleksin 6.500 çalışanı olan işgücünü üçüncü bir vardiya eklemek üzere genişletmeyi planlıyor.

Garza, “GM’nin sıfır kaza, emisyon, yoğunluk vizyonuna paha veriyoruz.” dedi. Emekçi sendikası UAW (United Automotive Workers) Lider Yardımcısı Terry Dittes ise yaptığı açıklamada, “Bu yalnızca UAW üyeleri ve aileleri için bir tokat değil. Meksika’da üretilen General Motors (GM) arabaları Amerika Birleşik Devletleri’nde satılıyor ve burada Amerikalı çalışanlar çalıştırılarak yapılmalı.” açıklaması yaptı.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.