Ford Trucks 2021’de rekor hedefliyor

0

Ağır ticari kesiminde gerek mühendislik deneyimi gerekse de 60 yıllık mirası ile öne çıkan Ford Trucks, bir yandan yurt dışında yeni pazarlara adım atmaya hazırlanırken, öteki yandan müşterilerine sunduğu yeni eser ve hizmetlerle iç pazardaki büyümesini sürdürüyor.

“Ağır ticari pazarı, 2020 yılında olduğu üzere 2021’de de yükselişe devam ediyor”

Türkiye ağır ticari pazarı ekseninde, Ford Trucks’ın birinci 3 aydaki performansını ve küresel büyüme planlarını paylaşan Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, pandemi ile birlikte ağır ticari sanayisinde inişlerin çıkışların yaşandığı kuvvetli fakat başarılı bir periyodu geride bıraktıklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Pandemiyle birlikte fizikî yapılan birçok alışveriş e-ticarete kayarken, bu da doğal olarak lojistik ve nakliye gereksinimini artırdı. Pandeminin bu tesirine paralel olarak, bilhassa kamyon, cazip talebinde artış devam ediyor. Ağır ticari sanayisi, 2021’e büyüme ivmesiyle başladı, önümüzdeki periyot bu büyümenin devam edeceğini öngörmekteyiz. 2021 yılı birinci çeyrekte 6.100 adet satışa ulaşan ağır ticari pazarı bir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran %150 büyüme gösterdi. Cazip segmenti %66’lık hisse ile bu büyümede kıymetli rol oynadı. Ford Trucks olarak biz de 2021 yılına süratli bir başlangıç yaparak birinci 3 ay sonunda %30’un üzerinde Pazar hissesi elde ettik.” 

“Uluslararası pazarlarda en yüksek birinci çeyrek satış adetlerine ulaştık”

Ford Trucks’ın memleketler arası pazarlarda satış sayılarının güçlendiğini belirten Turfan, “Uluslararası pazarlarda satış adetlerimizi bir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran %137 artırarak en yüksek ihracat adetlerine ulaştık” dedi ve küresel büyüme planlarını ise sürat kesmeden sürdürdüklerini aktardı: “Orta ve Doğu Avrupa’daki genişlememizi 2018’de tamamlamıştık. Batı Avrupa’daki yapılanmamıza ise 2019’da İspanya, Portekiz ve İtalya’daki distribütörlerimizi atayarak başladık. Mart ayında Belçika’daki birinci distribütörümüzü atayarak pazara girdik. Sırada Almanya, Fransa, Hollanda ve Lüksemburg var. Bilhassa, Almanya bizim için en değerli pazarlardan biri ve buradaki görüşmelerimizde son faza geçtik. Çok kısa bir mühlet içinde Almanya pazarına girmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.