Ford Otosan üretime orta vereceğini duyurdu

0 53

Koronavirüs salgınının tesiriyle otomotivde yaşanan tedarik külfeti devam ediyor. Dünyada yaşanan tedarik krizi nedeniyle Türkiye’deki otomotiv kesimi de yara aldı.

Yaşanan tedarik sorunları nedeniyle Kocaeli fabrikalarında 3 Nisan-9 Nisan tarihleri ortasında üretimi durduran ve akabinde bu süreyi hazirana kadar uzatan Ford Otosan, misal bir kararı Eskişehir fabrikası için de aldı.

PLANLI BAKIM ORTASINI ÖNE ÇEKTİ

Ford Otosan’dan KAP’a yapılan açıklamada, “Yarı iletken tedarikinde yaşanan problemlerin Ford Trucks iş kolumuzu etkilemesi sonucunda, yıllık bazda bir üretim kaybı yaşanmaması için, Eskişehir Fabrikamızda her yıl yaz aylarında planlı bakım hedefiyle yaptığımız rutin duruşumuzun öne çekilmesine ve Eskişehir Motor Fabrikamızda 31 Mayıs – 14 Haziran, Eskişehir Kamyon Fabrikamızda ise 31 Mayıs – 17 Haziran tarihleri ortasında üretime orta verilmesine karar verilmiştir.” tabirleri kullanıldı.

Ford Otosan, 2021’de 390 bin – 410 bin adet üretim ve 415 bin – 435 bin adet satış hedefliyordu. Şirket Courier modelini ürettiği Yeniköy fabrikasında ise üretime devam edecek.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi