Ferrari birinci elektrikli arabasını 2025 yılında tanıtacak

0

Markanın CEO’su John Elkann birinci tam elektrikli Ferrari’nin 2025 yılında ortaya çıkacağını açıkladı. Ferrari’nin yıllık genel toplantısında konuşan Elkann, “Elektrifikasyon stratejimizi epeyce disiplinli bir halde yürütmeye devam ediyoruz. Bu teknolojileri hem motor sporlarında hem de yol araçlarında yorumlamamız ve uygulamamız, Ferrari’nin benzersizliğini ve tutkusunu yeni kuşaklara taşımak için büyük bir fırsat. Ayrıyeten 2025 yılında birinci tam elektrikli Ferrari modelini de tanıtacağımızdan ötürü heyecan duyuyoruz.” dedi.

Elkann önlerindeki kısa mühlet içerisinde farklı modellerle alakalı çalışmaların olup olmayacağıyla alakalı bir bilgi vermedi. Lakin internette birtakım fotoğrafları ortaya çıkan Ferrari 812 Superfast’ın “Versione Speciale” modelinin önümüzdeki günlerde tanıtılması bekleniyor. 2025 yılına kadar markanın birinci SUV modeli olacak olan Purosangue ile alakalı bir bilgi paylaşılmadı.

Louis Camilleri’nin şahsî nedenlerinden dolayı CEO’luk vazifesinden ayrılmasından sonra CEO arayışı hakkında da konuşan Elkann, “Teknolojik yetenekler de dahil olmak üzere tüm gerçek niteliklere sahip çok güçlü adayların kısa bir listesine gerçek uygun bir ilerleme kaydediyoruz. Yeni CEO ve üst seviye idare takımı, 2022’de Ferrari’nin heyecan verici geleceğini sizinle paylaşacak, bu birebir vakitte değerli yeni eser lansmanlarının ve bilhassa hakikaten özel bir şeye dönüşen Purosangue’nin yılı olacak.” dedi.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.