En çok sahurda araç arattık

0 71

Nisan ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Araba olurken Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Ticari Araçlar ve Motosiklet, sıralamayı takip etti. Marka & Model sıralamasında birinci sırada Renault – Clio yer aldı. Gerisinden Volkswagen Passat geldi ve Opel – Astra ile Renault – Megane en çok ilan verilen arabalarda 3. sırayı paylaştı, sıralama Ford – Focus ile devam etti. Nisan ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve birinci sırayı yeniden Nissan aldı.

İlan verilme kriterlerine nazaran en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt tipi dizel olan araba ilanları verildi. 2016 model arabalar, ilanların başkanı oldu.

50-100 BİN TL FİYATLI İLANLAR YÜZDE 26!

Tüm ilanlar ortasında, araçların %35,4’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer alırken ilanların yüzde 26’sı 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da, ilan bakanlar Nisan ayında en çok Volkswagen marka arabalarla ilgilendi. Volkswagen’i bir sıra gerileyen Renault takip etti. Opel ise Fiat’ın yerini alarak 5. sıradan listeye girdi.

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma mühleti ise 10 dakika 21 saniye. Site datalarına nazaran nisan ayı bilgilerine nazaran satılık araba ilan fiyatları yüzde 1,18 arttı.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi