Elektrikli Volkswagen Aero B

0

Volkswagen elektrikli araçlarda sınırları zorluyor! Casuslarımızdan gelen yeni fotoğraflar, şirketin geliştirmekte olduğu elektrikli sedana yakından bakmamızı sağlıyor. Öyle ki araç Aero B adını alacak ve iddiaya göre 2022’de gelecek.

Araca ilk baktığımızda ızgara ve farlar üzerindeki bant dışında fazla kamuflaja sahip olmadığını görüyoruz. ID.3 ve ID.4’e göz attığımız zaman, kaputta ana lambalar arasındaki alana yayılan vurgulu aydınlatmalar olacağını tahmin ediyoruz.

Yakından baktığımız zaman alt ön panodaki siyah alanlar giriş yeri gibi görünebilir ancak aslında sadece boyalı bölümler. Profilde ise arkaya doğru uzanan bir tavan çizgisi bulunuyor. Gömme kapı kollarına sahip aracın yan kısımlardaki tasarım minimalist bir görünüm vermiş. Ayrıca alt ön panodaki trapez kesitler egzoz borularını çağrıştırsa da biliyoruz ki bu bir elektrikli otomobil.

Aero B’nin VW Space Vizzion konseptinden ilham aldığı belirtiliyor. Yani bu araç gibi, Aero B de burada gördüğümüz sedan’a ek olarak muhtemelen bir vagon mevcut olacaktır.

VW’nin diğer elektrikli otomobilleri gibi, Aero B de otomobil üreticisinin MEB platformunu kullanacak. Temel modelin arkadan çekişli olacağını düşünmüyoruz. Fakat iki motorlu, dört tekerlekten çekişli bir versiyonun da gelebilir. Hatta ve hatta performans odaklı bir GTX varyantı bile görebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.