Elektrikli araba Volkswagen ID.6 tanıtıldı

0 84

Alman araba üreticisi Volkswagen, elektrikli modellerden oluşan ID serisini büyütmeye devam ediyor.

Şirket, artık de Çin’e özel olarak geliştirdiği ID.6 modelini görücüye çıkardı. ID.4‘ün bir büyük modeli olarak karşımıza çıkan elektrikli SUV, iki farklı versiyon ile satışa çıkacak.

Bunlardan ID.6 Crozz isimli versiyon, Volkswagen’in Çin’deki FAW firmasıyla iştirakiyle üretilecek. ID.6 X isimli versiyonun ise SAIC firması iştirakiyle üretileceği belirtiliyor.

Mekanik manada tıpkı olan bu iki versiyonun farları ve tamponları üzere kısımlarından ötürü tasarımsal farklarının bulunduğu belirtiliyor.

Kısaca ID.6 X versiyonu biraz daha lüks odaklıyken, ID.6 Crozz versiyonu biraz daha fazla SUV görünümüne sahip.

VOLKSWAGEN ID.6 TEKNİK AYRINTILAR

Volkswagen ID.6’nın teknik özelliklerine baktığımızda ise baz versiyonunun 1 adet elektrik motoruyla geleceğini ve 180 beygir güç üreteceğini görüyoruz. Bu versiyon, 0-100 km/s hızlanmayı 9.3 saniyede tamamlıyor.

Bir üst versiyona bakıldığında ise 204 beygir güç karşımıza çıkıyor ve 0-100 km/s hızlanma mühleti ise 9.1 saniye.

En üst versiyona geçildiğinde ise 2 adet elektrik motoru görülüyor ve bu versiyonda da teknik değerler 306 beygir güç ile 310 Nm tork halinde.

4 tekerden çekiş sistemi sayesinde daha dinamik bir sürüş sunanan bu modelin 0-100 km/s hızlanma müddeti de 6.6 saniye olarak açıklandı.


Volkswagen ID.6’nın 2 adet batarya seçeneği bulunacağı ve bunların 58 kWh ile 77 kWh olacağı açıklandı. Bu batarya paketleri sırasıyla 440 km ve 590 km menzil kıymetlerine sahip. Lakin fiyat konusunda şimdi bir açıklama yapılmadı.

Son olarak Volkswagen, ID serisi elektrikli arabalarının sayısını 2023 yılına kadar Çin’de 8 adede çıkarmayı planlıyor.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi