Efsane model 75. yaşını kutluyor

0

Üretildiği her devir kendine has İtalyan tarzıyla ve sahip olduğu teknolojiyle fenomen olan Vespa, 75. yaşını da çok özel versiyonlarla kutluyor. Bu kapsamda Vespa; sevilen modelleri Primavera ve GTS’nin tasarım ayrıntılarıyla dikkat çeken 75. yıl versiyonlarını motosiklet severlerle buluşturdu. “Giallo 75. Yıl” isimli özel bir metalik sarıyla hazırlanan yeni seri, Vespa’nın hem mirasını hem de yenilikçi ruhunu yansıtıyor. Versiyonların özellikleri ortasında bulunan özel nubuk deriden sele ve çanta, elmas kesim gri jantlar ve krom ayrıntılar, Vespa’nın geçmişten bugüne uzanan estetik çizgisini yansıtıyor. Özel versiyonlarda yer alan 4,3 inç TFT renkli ekran, dijital gösterge paneli ve Vespa MIA akıllı telefon temas sistemi de günümüz kullanıcılarının gereksinimlerine karşılık veriyor. Vespa 75. yıl versiyonlarıyla birlikte; el dikimi ipek fular, Vespa plaketi, kullanıcı kitabı ve koleksiyon kartpostallarını içeren özel bir kit de ikram ediliyor.

Türkiye’de Doğan Holding’e bağlı Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen İtalyan motosiklet tarzının ikonik markası Vespa 75’inci yaşını kutluyor. Üretildiği her periyot satışa sunulduğu ülkelerde fenomen olan ve bir ulaşım aracı olmasının yanında estetiğiyle sanat dünyasında da ilham kaynağı olan Vespa, yeni yaşını çok özel bir dizaynla hazırladığı versiyonlarla kutluyor. Bu kapsamda Vespa; Primavera ve GTS modellerinin özel bir renk, süslemeler ve özel aksesuarlarla hazırlandığı 75. yıl versiyonlarını motosiklet severlerle buluşturdu. Ülkemizde de siparişlerine ve satışlarına başlanan sonlu sayıdaki 75. yıl versiyonları, Vespa tutkunlarının en özel koleksiyonları ortasında yerini almayı bekliyor.

75. yıla özel aksesuarlar ve özel ikramlar

yıl özel versiyonlar; Vespa Primavera 50 ve 150 ile Vespa GTS 300 seçeneklerinde hayat bulurken, “Giallo 75. Yıl” isimli özel bir metalik sarıyla sunuluyor. Bu renk, Vespa’nın motosiklet dünyasına birinci adım attığı 1940’lı yıllarda moda olan tonların çağdaş bir yorumu olarak seride yerini alıyor. Motosikletlerde birinci etapta; yan paneller ve ön çamurluklardaki “75” dizaynıyla, ön kısımdaki klâsik “kravat” formunun tıpkı tonda bir sarı ile ayrıyeten vurgulanması dikkat çekiyor. Her modelinde özgün tarzlarıyla dikkat çeken Vespa donanım ve aksesuarları ise, 75. yıl özel versiyonlarında da yerini alıyor. Fitilli duman grisi özel bir nubuk deri sele, elmas kesim gri renkli jantlar ve ön iç gövdedeki “75. Yıl” plakası, motosikletlerin ayrıcalıklarını tamamlıyor. Nubuk sele ile tıpkı renkteki nubuk deriden üretilen yumuşak kadifemsi yuvarlak çanta ise, şık krom bagaj rafına klipsle pratik bir halde sabitleniyor ve su geçirmeyen bir kılıfla birlikte sunuluyor. Çanta birebir vakitte omuz askısıyla taşıma kolaylığı da sunuyor. Gösterge paneli etrafı, susturucu muhafazası, dikiz aynaları ve yalnızca GTS versiyonunda sunulan katlanan yolcu ayak dayamalarında yer alan krom uygulamalar ise Vespa’nın ışıltısına katkı sağlıyor. Vespa 75. yıl versiyonları, teknoloji açısından da Vespa eser ailesinin tepesini temsil ediyor. 4,3 inç TFT renkli ekran ile donatılan özel motosikletlerde yer alan büsbütün dijital gösterge paneli, Vespa MIA akıllı telefon ilişki sisteminin özelliklerinden en yeterli biçimde yararlanma imkanını sağlıyor.

Ayrıyeten 75. yıl özel versiyonlardan birisini tercih edecek olan Vespa tutkunları, beraberinde el dikimi şık bir İtalyan jakarlı ipek fular, eskitme bir çelik Vespa plaketi, ferdî kullanıcı kitabı ve Vespa tarihini özetleyen sekiz koleksiyon kartpostalı içeren özel bir pakete de sahip oluyorlar.

75 yıllık öncü ve renkli serüven devam ediyor!

Vespa; 23 Nisan 1946 tarihinde patent başvurusu yapmasının akabinde günümüze kadar geçen 75 yıl boyunca, yenilikçi yaklaşımıyla dünyanın her noktasında bir scooter’dan daha fazlasını sunmasıyla fenomenliğini koruyor. Toplumsal gelenekler, müzik ve gençlik kültürü üzere birçok bahiste yeni trendlere öncülük eden Vespa, tıpkı vakitte “İtalyan Tasarımı” kavramının akıllarda yer etmesine sağladığı katkıyla da değer taşıyor. Çağdaş ömür içerisinde ikonik usulünü yansıtan Vespa, her devrin en ileri teknolojisini sembolize eden bir motosiklet olarak da ön plandaki pozisyonunu sürdürüyor.

 

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.