Dünyanın en çok satan premium sedan modeli Tesla Model 3 oldu

0 64

Dünyanın önde gelen elektrikli araba üreticilerinden Tesla, bilhassa piyasaya sürdüğü ekonomik Model 3 sürümüyle epeyce düzgün satış sayıları elde etmişti.

Son yıllarda dünyanın en çok satan elektrikli arabası unvanını elinde bulunduran Tesla Model 3, şirkete nazaran yeni bir muvaffakiyete daha imza attı.

EN ÇOK SATAN PREMIUM SEDAN OLDU

Kısa mühlet evvel 2021 yılının birinci çeyreğine ait sonuçlar paylaşan Tesla, Model 3’ün BMW 3 Serisi ve Mercedes-Benz E-Serisi üzere modelleri geride bırakarak dünyanın en çok satan premium sedan modeli olduğunu duyurdu.

Tesla tarafından paylaşılan grafiğe nazaran Model 3, 2021’in birinci çeyreğinde 120 bin adet satış barajını geçerek tepeye yerleşti.

Tesla’dan yapılan açıklamada, “Yaklaşık 3,5 yıldır üretilen ve hatta Avrupa’da üretimi dahi olmayan Model 3; E Serisi ve 3 Serisi üzere sanayi önderlerini geride bırakarak dünyanın en çok satan premium sedan modeli olmayı başardı.

Elde ettiğimiz satışlar, bir elektrikli aracın içten yanmalı rakiplerini geride bırakarak başkan olabileceğinin en büyük göstergesi.” sözleri kullanıldı.

MODEL Y DE REKOR KIRABİLİR

Tesla, her ne kadar Model 3’ün muvaffakiyetinden şad olsa da Model Y’ye daha fazla güveniyor. Şirket, Model Y’nin yalnızca bir kategoride değil global çapta dünyanın en çok satan arabası olabileceğine inanıyor.

Tesla’nın Berlin ve Teksas’taki fabrikalarında Model Y üretiminin başlamasıyla teslimatların daha da artması bekleniyor.

(Tesla Model 3)


(Tesla Model Y)


Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi