Doğuş Marine Services hizmete başladı

0 66

CARMEDYA.COM – Doğuş Kümesi‘nun denizcilik dalında satış sonrası hizmetler ve yedek modül alanında faaliyet gösterecek yeni markası Doğuş Marine Services hizmete başladı.

Şirket yat ve yelkenliler için servis ve bakım hizmeti vermenin yanı sıra ikinci el satışı, sigorta ve acil yardım hizmeti de sunuyor.

Açılışa ait konuşan Doğuş Marine Services Genel Müdürü Anıl Gürsoy, “Doğuş Otomotiv satış sonrası hizmetler tarafında 25 yılı aşan deneyime sahip. Bugüne kadar otomotiv sanayisinde memleketler arası manada kabul görmüş birçok tertipte, uygulama ve hizmetlerimizle muvaffakiyetler kazandık. Artık kurum kültürümüzü, kıymetlerimizi ve disiplinimizi farklı bir alana entegre ediyoruz. Türkiye‘deki yatçılık bölümüne, uzman grubumuz ve takımımızla hizmet vereceğiz. Hem denizcilik bölümünden çok pahalı arkadaşları hem de Doğuş Otomotiv çatısı altından çalışan tecrübeli, uzman teknisyen ve beyaz yaka arkadaşları takımımıza dahil ettik” dedi.

Bir gereksinim vardı

Yatırım kararının öncelikle, dalın gereksinimini karşılamaktan doğduğunu söyleyen Gürsoy, “Bu alanda önemli eksiklikler vardı. Kurumsal muhatap bulma konusu düşünce yaratıyordu. Emelimiz öncelikle, dala kurumsallığı getirmek, hizmet kalitesinde bir standart oluşturup, pazarda öncü rol oynamak. Beklentilerinin ötesinde bir hizmet anlayışıyla tekne sahiplerinin, özel yahut kuruluş fark etmeksizin, deniz keyfini kesintisiz yaşamalarını sağlayacağız. Bunlarla bir arada çok yakında dünya markalarının temsilciliği ile iş hacmimizi daha da genişletmeyi ve büyüme potansiyeli yüksek olan bu dalda kuralları belirleyen kalıcı bir oyuncu olmayı hedefliyoruz” dedi.

Salgın bölümde talebi artırdı

Pandemiyle birlikte bilhassa sıhhatin ehemmiyetinin tekrar hatırlanmasıyla birlikte, alışkanlıkların da paralel bir değişim gösterdiğini söyleyen Anıl Gürsoy “Yat bölümü de bu değişimin yaşandığı alanlardan biri. Beşerler, biraz daha izole bir tatil, daha inançlı bir uzaklaşma için, seçeneklerini tekrar değerlendirmeye başladı. Bu da beraberinde dalın talep büyüklüğünde bir artış getirdi. Türkiye’de yaklaşık 25.000 yat ve tekne denizlerde, bu sayı her geçen gün de artıyor. Ana merkezimiz yat turizminin en ağır noktası olan Göcek’te yer alıyor. Yat turizminin rotasının yüzde 70’i bu bölgede gerçekleşiyor. Her yıl yaklaşık 11 bin yabancı bayraklı yat ve tekne ise ülkemizi ziyaret ediyor, gayemiz bu yatlara da hizmet verebilmek. Rekabetçi fiyat siyaseti ve teknolojik alt yapımızla dala yeni bir soluk getireceğiz” diye konuştu.

Doğuş Marine Services, tüm motor yatlar ve yelkenli tekneler için periyodik bakım, tüm tamirat, yat boyama, mekanik/elektrik/elektronik bakım tamirat, refit, yedek kesim, aksesuar satış ve ikinci el tekne alım satım süreçlerini gerçekleştiriyor. Tüm faaliyetlerin yanı sıra denizde karşılaşılabilecek arıza ve meseleleri gidermek için de 7 gün 24 saat deniz asistans hizmeti veriyor. Markanın vizyonu, kesimi kapsamlı bir biçimde tahlil ederek, müşteri odaklı iş yapış stratejisi ile iş alanlarını daha da genişletmek.

Kaynak: Carmedya.com

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi