Dizel Motorlarda Pompa Arızası

0 27

Dizel motorların pompasında yaşanan kaçaklar, deformasyonlar ve eskime sonucunda oluşan sorunlar, aracın performansını ciddi ölçüde etkiliyor. Dizel motorlarda pompa arızası ile karşılaşılması halinde bunu net bir şekilde anlarsınız. Çünkü bu arızanın idare edilemez noktaya geldiğinin en net göstergesi, aracın hareket edemez hale gelecek şekilde yolda kalmasıdır.

Pompa Arızası Nasıl Anlaşılır?

Pompada arıza olduğunun anlaşılması için birbirinden farklı birçok belirti bulunmaktadır. Aracınızın performansının düşüşü de dahil olmak üzere, yakıt kullanımındaki aşırı farklarla kendini belli etmektedir.

  • Dizel motorlarda karşılaşılan siyah duman atma sorunu, mazot pompasında yaşanan problemden kaynaklanabiliyor.
  • Rölantide sorun oluşması, aracın sürekli olarak istop etmeye yakın bir şekilde seyretmesinin nedeni pompa arızasından ötürü oluşabiliyor.
Dizel Motorlarda Pompa Arızası
  • Çok yüksek sesle çalışmaya başlaması
  • Devir arttırdıkça sorun artıyorsa, aracın hızlanmasıyla ilgili problemler oluşuyor ve zorlanılıyorsa
  • Tekleme ve boğulma varsa
  • Çekiş performansı düşüyorsa

Transit Pompa Arızası Nasıl Anlaşılır?

Transit pompalarda arızalarla karşılaşılması halinde, yeni bir pompa ile değişimin gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Dizel motorlarda pompa arızası günlük çözümlerle geçiştirilmek yerine tam olarak ortadan kaldırılmalıdır. Aracınızın yakıt tüketimindeki sorunlar, çekişindeki sorunlar, kalkışta ve yokuş çıkarken yaşanan tork yetersizliğiyle ilgili problemler, pompa arızasının göstergesi olabilir. Bu konuda servisten destek alabilir ve problemin pompadan mı yoksa başka bir elemandan mı kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi