Dizel Motorlarda Güç Artırımı

0 23

Dizel motora sahip olan araçlarda turbo basıncının ne durumda olduğuna, enjeksiyon elemanlarının stabil bir şekilde çalışıp çalışmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dizel motorlarda güç artırımı için yazılımsal düzenlemelerin yapılması başlı başına yeterli olmayacaktır.

Dizel Arabanın Çekişi Nasıl Artırılır?

Aracınızda torkun arttırılması, çekişin kısa ve uzun vadede şanzımana zarar vermeyecek özelliklere sahip olması için ekstra bakım ve onarım ayarlamalarının yapılması mümkündür. Aracınızda motor dahil tüm parçalarla ilgili değişimler yaparken, parçaların garanti dışı kalmaması için sürece dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dizel Motorlarda Güç Artırımı
  • Motordaki hava akımında dalgalanmaların ve kesintilerin olması, araçta çekişin etkilenmesine yol açar.
  • Lastiklerdeki basıncı kontrol etmeyi ihmal ettiğinizde, lastiklerdeki basınç farklılıkları ve çok düşük basınç nedeniyle çekiş verimsizliği yaşayabilirsiniz.
  • Enjektörlerde ve radyatörlerde kaçak olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir.
  • Motorun bitik hale gelip gelmediğini test etmeli, eğer bittiğini tespit ettiyseniz motor değişimini sağlamalısınız.

Dizel Motor Performansı Nasıl Artırılır?

Dizel motorlarda performansın arttırılabilmesi için motor bakımının düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi, mevsime ve araca uygun yağın kullanılması son derece önemlidir. Dizel motorlarda güç artırımı için enjeksiyon elemanlarının düzgün çalışıp çalışmadığı, motorun ilgili bölümünde hava kabarcıkları oluşup oluşmadığı, egzozdan beyaz duman çıkma durumu incelenmelidir. Aracınızın tüm parçaları iyi durumdayken, motorun bitik halde olması halinde, verimsiz bir sürüş deneyimi ortaya çıkacak ve motor değişimi yapılması gerekecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi