Dizel Motorlarda Devir Saati Nasıl Bağlanır

0 160

Dizel araçlarda gerçekleştirilecek olan devir saati bağlama işlemlerinde, motordaki krank milinden gösterge bölümüne bir bağlantı kurulması gerekmektedir. Dizel motorlarda devir saati nasıl bağlanır sorunuza gösterge bölümünde görülebilecek bir bölüme krank milinden çıkacak devir saatinin yerleştirilmesine yönelik yanıt verilmektedir. Kırmızı uç, siyah uç ve kablo bağlantıları için bağlantı şemasıyla ilgili örneği incelemeniz gerekiyor.

Devir Saati Kablosu Nereye Bağlanır?

Aracınıza devir saati takmak için, devir saatindeki kırmızı ucu kontağı açtıktan sonra çalıştırabilecek sistemi kurmak amacıyla gri veya siyah renkteki kabloya bağlayın. Devir saatinden çıkan yeşil renkteki kabloyu ise, ateşleme bölümünden çıkan yeşil ve siyah renkte olan diğer kabloya bağlayın. İki kabloyu da doğru bir şekilde bağladığınız takdirde, aracınızın devir saati kullanıma hazır hale gelecektir.

Dizel Motorlarda Devir Saati Nasıl Bağlanır
  • Devir saatindeki kırmızı ucu, araçtaki gri ve siyah kabloya bağlamalısınız.
  • Devir saatindeki yeşil kabloyu ise araçtaki yeşil siyah kabloya bağlamalısınız.
  • İki kablonun da doğru bağlanmasının ardından, devir tespiti için saatiniz kullanıma hazır hale gelecektir.

Araba Devir Saati Neden Çalışmaz?

Dizel motorlarda devir saati nasıl bağlanır sorunuza kabloların bağlanmasıyla ilgili renkler ve hangi kablonun hangi kabloyla eşleşeceğine yönelik yanıt verilmiştir. Alacağınız devir saatiniz, aracınız için uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm devir saatleri tüm araçlarla uygun olmadığı için, doğru saat seçilmelidir. Ayrıca kabloların bağlanma aşamalarında yanlışlık yapıp yapmadığınıza dikkat etmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi