Dizel Motorlar Neden Beyaz Duman Atar?

0

Dizel araç kullanan birçok kişinin başına gelen duman atma olayı dolayısıyla kişilerin akıllarında oluşan sorulardan bir tanesi de dizel motorlar neden beyaz duman atardır.

Dizel motorlar neden beyaz duman atar sorusunu tek bir sebebe bağlayarak cevaplamamız mümkün olmamaktadır. Bu noktada aracın beyaz duman atmasının çeşitli sebepleri bulunmaktadır, bu sebepleri de şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kapak contasından kaynaklanan sorunlar
  • Contanın yanması
  • Contanın bozulması
  • Contanın yanlış takılması

Dizel Araç İlk Çalıştığında Neden Duman Atar?

Kişilerin araçlarından eğer beyaz duman çıkıyor ise ilk dikkat edilmesi gereken silindir kapak contasıdır. Bunun sebebi ise beyaz dumanın aracın silindir kapak contasının bozulmasından ya da doğru bir şekilde takılmış olmamasından dolayı kaynaklanmasıdır. Bu sebeple kişiler eğer araçlarının beyaz duman atması gibi bir sorunla karşılaşır ise yetkili servislerine araçlarını göstermeleri gerekmektedir.

Dizel Motorlar Neden Beyaz Duman Atar?

Turbolu Araba Neden Beyaz Duman Atar?

Turbolu araçlarda beyaz duman çıkmasının sebebi olarak silindir kapak contasında meydana gelmiş olan çeşitli sorunları verebiliriz. Kişilerin araçlarında bulunan kapak contalarının yanması, bozulması ya da bu contaların yanlış bir şekilde takılmış olmasından dolayı araçlardan beyaz duman çıkmaktadır.

Otobüs Neden Beyaz Duman Atar?

Tüm araçlarda olduğu gibi otobüslerde de meydana gelen enjeksiyon problemi dolayısıyla araçlardan beyaz duman çıkmaktadır. Bu noktada kişilerin araçlarını vakit kaybetmeden servislerine götürmesi gerekmektedir. Beyaz dumanın araçlardan çıkmasının genel sebebi ise aracın contasıyla alakalı bir problemden kaynaklanmaktadır. Bu contalar; yanmış, bozulmuş ve yanlış takılmış olabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.