Dizel Motorda Üfleme Nasıl Kesilir?

0

Segmanlar ve silindirler arasındaki boşluğun artması ile birlikte araç içerisinde üfleme meydana gelir. Üflemenin anlaşılması yer çubuğunun çekilip kontrol edilmesi ile birlikte görülür. Ya da yağ kapağının açılmasıyla da araçta üfleme olup olmadığı anlaşılabilir. Dizel motorda üfleme nasıl kesilir? Bir motor 1 kez üfleme yapmışsa o motor kesinlikle bakıma gitmelidir. Bunun için ilave eklemelerin yapılması aracın genel olarak sistemine zarar verir. Servisini gidip bakımları yapılmalıdır. Fakat kaliteli yağın motora eklenmesi gerekmektedir. Bu üflemeyi bir nebze dahi olsa azaltır.

Motorda Üfleme Var Ne Demek?

Silindirler ya da segmanlar arasındaki boşluk ile birlikte basınç yaşanır. Bu bir araç için oldukça önemli problemdir. Basınç azalmasının yaşanması aracın motorunun çekişten düşmesine sebep olur. Yani aracın basınç kaybına uğraması meydana gelir. Basınç kaybının oluşması durumunda araç motoru üflüyormuş gibi anlaşılabilir. Motorun üflemesi diğer bir değişle kompresyon sebebinden dolayı kaynaklanır.

Dizel Motorda Üfleme Nasıl Kesilir?

Motor Üflemesi Nasıl Anlaşılır?

  • Motor üflemesinin anlaşılmasındaki en temel etmen, yağ çubuğunun çekilip üflemenin anlaşılması yönünde görülebilir.
  • Belirli araçlarda yağ çubuğu bulunur. Bu çubuk araç çalışır vaziyette iken çıkartıldığı zaman üfleme durumu da görülebilir.
  • Dizel motorda üfleme nasıl kesilir? Dizel motorda üfleme başladığı zaman kesilmesi ilaveten kaliteli yağlar ile birlikte mümkündür. Fakat kesinlikle bir servisine görünmeli.
  • Aracın servisi motorunun bakımlarının yaptığı zaman üfleme durumu da ortadan kalkar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.