Dizel Motorda Titreme

0

Dizel motorda titreme diğer bir ifade ile rolantide titreme sorunu olarak ifade edilir. Mazotlu su olması ya da yakıt da pislik birikmesi gibi etmenlerden dolayı enjektörün yeterince yakıt püskürtmemesi aracın titreme sorunu yaşamasına neden olur. Bunun diğer bir sebebi de yakıt pompasının gönderdiği yakıtın belirlenen seviyede basıncının düşük olması gibi ihtimalleri de dizel araçlarda titreme sorunu getirir.

Motor Titremesi Neden Olur?

  • Ön takımlarda rotiller ya da rot kolları da herhangi bir problem oluştuğu takdirde titreme meydana gelir. Bu titreme için diğer bir sebep ise lastik durumunun ciddi oranda hızdan dolayı kaynaklanan problemleridir.
  • Dizel motorda titreme olduğu zaman kesinlikle servisi ile irtibata geçmelisiniz. Motorda titreme motor sistemine zarar verdiği gibi aracın ömrünü de yitirir.
Dizel Motorda Titreme
  • Sıfır aldığınız lastikler geri gelince bazen bozulma oluşabilir. Bunlar jantların aşınması sebebiyle de aracın yüksek hızlarda titreme yapmasına neden olur. Bu durum motor titremesinin en temel etmenleridir.

Dizel Motor Sarsıntılı Neden Çalışır?

Kalitesiz yakıtlar her motor arızalanmasına neden olur. Arızalanma dizel motorda titreme şeklinde ifade edilir. Oluşabilecek herhangi bir bağlantı, sarsıntıyı arttırır ve artması ile birlikte çürümeler oluşur. Bağlantıdaki hortumların çürümesi motorun sarsıntısını artırdığı gibi daha fazla aşınmasına neden olur. Dizel motorda titreme araca gerek motor, gerek kullanım, gerekse hız açısından problem oluşturur. Bu yüzden motorda titreme görülmeye başladığı andan itibaren bakımları yapılıp parçalar değişmeli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.