Dizel Motorda Rolantide Titreme

0

Dizel motorda rölantide titreme sorunu, genel olarak mazotta su olması ya da yakıtta pislik birikmesi gibi etmenlerden dolayı kaynaklanır. Enjektör yeteri derecede yakıt püskürtmediği durumda yakıt pompasının gönderdiği yakıt basınç olarak düşük olması gibi çeşitli ihtimallerde, dizel araçlarda rolantide titreme sorunu meydana gelir.

Araç Rolantide Neden Sarsıntılı Çalışır?

Kalitesiz yakıtların kullanılması motorun belirli bir süreden sonra arızalanmasına neden olur. Motor bağlantıları ile birlikte sarsıntıyı etkiler. Oluşabilecek herhangi bağlantı eksikliği, sarsıntıyı artırdığı gibi kaynaklı olarak ciddi çürümeler oluşur. Bağlantı hortumlarının çürümesi de dizel motorda rölanti titremesi yaşanmasını iyice artırır.

Dizel Motorda Rolantide Titreme

Araç Neden Titreme Yapar?

  • Ön takımlarda rotiller ya da rot kollarında herhangi bir problem olduğu takdirde arabada titreme meydana gelir.
  • Lastik durumu çeşitleri titremeye sebep olabilir. 0 aldığınız lastikler de bazen bozulma ya da uzun yollardan kaynaklı olarak aşınmalar oluşur.
  • Jantların olması sebebiyle araç yüksek hızda titreme yapar. Aracın titremesi sürekli olarak gerçekleşmeye başladığı takdirde kesinlikle servisine danışmalısınız. Servis aracına ihtiyaç duyduğu bakımları yaparak titremesini önler.
  • Dizel motorda rölanti titremesi mazotta su olması, yakıtta pislik birikmesi ya da enjektörün yeterince yakıt püskürtmemesi gibi çeşitli etmenlerden dolayı meydana gelir. Bu sistemlerin aşınması motoru da etkilediği için rolantide titreme oluşur. Titreme diğer bir ifade ile sarsılmadır. Aracın bulunduğu yerde hareket halinde olması şeklinde de ifade edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.