Dizel Motorda Mazot Biterse

0

Dizel motorlarda yakıt sistemi diğer motor sistemlerine göre değişkenlik gözetebilir. Aracın yakıtı bittiği takdirde yakıt dolumu gerçekleşir. Yakıt dolumu sonrasında motoru tekrardan başlatmak adına deponun havalandırılması gerekir. Yakıt bittiği için motorun durması durumunda sistemin tekrardan çalışabilmesi için birkaç dakikaya ihtiyacı vardır. Dizel motorda mazot biterse tekrardan mazot dolumu sonrasını yaklaşık 1 dakika kadar beklemeniz aracın yakıt sisteminin kontrollü çalışabilmesi adına önemli olur.

Dizel Araçlarda Yakıt Sistemi Neden Hava Kapar?

  • Dizel motorun hava yapmasındaki en temel etmenlerden birisi, depodaki yakıtın bitmesidir.
  • Depodaki yakıtın bitmesi aracın hava yapmasına neden olur.
Dizel Motorda Mazot Biterse
  • Yakıt filtresi takılı olduğu zamanda da sistem hava yapabilir. Burada havalandırma valfi bozuk olduğu zaman depodaki filtre tıkanmıştır ve bu da sistemin hava yapmasına neden olur.

Dizel Motorlarda Yakıt Biterse Ne Olur?

Dizel motorlarda ki yakıt sisteminde yakıt bittiği zaman dolumun sonrasında deponun havalandırılması gerekir ve bu havalandırma işleminden sonra aracın tekrar çalışabilmesi için birkaç dakikaya ihtiyacı vardır. Bir dakika sonrasında çalıştırılması önemlidir. Aracın sürekli olarak hava yapması motor sisteminde ciddi bir problem olduğunun göstergesi olabilir. Buna kendiniz müdahale etmek yerine servisi ile irtibata geçmeniz daha doğru olur. Böylelikle aracın ömrünün kısalması yerine daha kaliteli bir şekilde çalışması için yardımcı olabilirsiniz. Her aracın çalışma sistemi farklıdır. Dizel motorda mazot biterse hava yapması kaçınılmaz olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.