Citroen’in en yeni modeli tanıtıldı

0 84

Citroën, özgün gövde orantılarıyla büyük hacimli araba dünyasına büsbütün yeni bir soluk kazandıran yeni amiral gemisi C5 X’i tanıttı. C5 X’in hem akaryakıtlı hem de şarj edilebilir hibrit versiyonları bulunuyor.

C5 X, Citroën tarihinin en değerli niteliklerinden biri olan sihirli halı üzerinde seyahat etme hissini daha da artıran Citroën Advanced Comfort faal süspansiyonun dünya tanıtımı ile büsbütün yeni bir sayfa açıyor. Büyük bir ihtimamla şekillendirilen ve 545 litre hacim kullanıma sunan bagaj station wagon müşterilerinin de ihtiyaçlarını karşılıyor.

Genişleyen Yükseltilmiş Gösterge Ekranı, otoyol sürüş asistanı üzere şoför üzerindeki yükü azaltan sürüş dayanak sistemleri yahut 12 inçlik HD dokunmatik ekranlı yeni bilgi-eğlence sistemi, doğal ses tanıma ve tablet gibisi kişiselleştirilebilir ekran üzere teknolojiler bunlardan kimileri.

Son derece cömert bir art koltuk yaşama alanını beraberinde getiren 2.785 mm dingil uzaklığına sahip olan C5 X, 4.805 mm uzunluğu, 1.865 mm genişliği ve 1.485 mm yüksekliği ile heybetli boyutlar sunuyor ve böylelikle D segmentinin merkezine yerleşiyor.

C5 X şarj edilebilir hibrit versiyonuyla, elektrikli sürüş özelliği ile kısıtlamaların yaşandığı kent merkezlerine erişim yahut içten yanmalı motorla uzun seyahatler olmak üzere üstün hareket özgürlüğü sunuyor. 225 HP güç üreten sistem, büsbütün sessiz, titreşimlerden arındırılmış ve daha da kıymetlisi sıfır CO2 emisyon bedeliyle ZEV sürüş modunda 50 km menzile imkan tanıyor. Azamî 135 km/s sürate imkan tanıyan sistem böylelikle birçok kullanıcının günlük sürüş ihtiyaçlarını karşılıyor. Meskende yahut halka açık şarj noktalarında şarj etmek şartıyla kullanıcı hafta boyunca sıfır emisyonlu sürüşle büsbütün çevreci bir sürüş keyfini sürebiliyor. Yüksek verimlilik düzeyine sahip içten yanmalı motor ise hafta sonu örneğin kent dışına yapılması olası seyahatlerde devreye girerek mümkün şarj telaşlarını ortadan kaldırıyor.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi