Castrol Ford Team Türkiye Bodrum’dan zaferle ayrıldı

0 76

CARMEDYA.COM – Castrol Ford Team Türkiye, 27 yıl ortadan sonra Bodrum yarımadasında gerçekleştirilen birinci ralli Bodrum Rallisi’ni muvaffakiyet ile tamamladı.

2021 TOSFED Şevki Gökerman Ralli Kupası’nın birinci yarışı olan tertipte genç yetenekleri ile tam takım katılan ekip, hedeflediği halde “2 Çeker Otomobiller” ve “Genç Pilotlar” ortasında yarışı birinci sırada tamamlamayı başardı.

Castrol Ford Team Türkiye’nin 1999 doğumlu büyük gelecek vaat eden genç pilotu Ali Türkkan ve co-pilot’u Onur Aslan Ford Fiesta Rally4 koltuğunda yarışı en âlâ ‘2 çeker otomobil’ ve en yeterli ‘Genç pilot’ olarak tepede tamamlamayı başardı.

1995 doğumlu Emre Hasbay ve co-pilot’u Burak Erdener ise Ford Fiesta R2T ile Ali’nin çabucak ardında ikinci sırada finiş görerek genç ekip takımı olarak dönemi domine edeceklerinin sinyallerini verdiler.

Kadronun öbür bir genç pilotu 1998 doğumlu Can Sarıhan ise mesleğindeki birinci asfalt yarışına co-pilotu Afşin Baydar ile katıldı. İstikrarlı ve hızlanan temposuyla gelecek vaat ettiğini gösterdi.

Castrol Ford Team Türkiye çatısı altında son yıllarda 2 çeker sınıfında Fiesta R2T arabasıyla art geriye şampiyonluklar elde eden Ümitcan Özdemir, co-pilotu Batuhan Memişyazıcı ile asfalt yerde birinci kere direksiyonuna geçtiği 4 çeker Fiesta R5 ile genel klasmanda 2. sıraya ismini yazdırdı.

Bostancı: “Genç pilotlarımız Türkiye Ralli Şampiyonası’na hazır”

Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotu Murat Bostancı pilot koltuğundan, pilot koçluğu koltuğuna geçiş yaparken, Bodrum Rallisi ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Sezonun birinci rallisi Bodrum Ralli’sini muvaffakiyetle geride bıraktık. Bizim için baştan sonra yeterli bir yarış oldu. Hem genç pilotlar hem de iki çeker arabalar ortasında yarışı dorukta bitirdik. Türkiye Ralli Şampiyonası öncesinde hoş bir başlangıç yaparak itimat tazeledik diyebilirim. Bu yıl bilhassa genç pilotlarımız ile 2021 Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonluğu, 2021 Türkiye Ralli İki Çeker Şampiyonluğu’nu ve natürel ki 2021 Türkiye Ralli Markalar Şampiyonluğu’nu hedefliyoruz. Bu yarışı 2 hafta sonra başlayacak olan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın öncesinde bir idman yarışı olarak görüyorduk. Hem arabalarımızın son ayarlarını denedik, hem de uzun pandemi ortasından sonra pilotlarımızın ısınması için yararlı bir yarış geçirdik. Birinci kez koşulan şiddetli bir parkur olmasına karşın yarışı hedeflediğimiz yerde bitirdiğimiz için memnunuz. Bununla birlikte, Birinci 10’da toplam 4 adet Fiesta aracımızın yer alması ve toplam 20 takımımızın 16’sının finiş podyumuna çıkması da bizim çok kıymetli bir memnunluk. Hem Türk ralli topluluğu ve ülkemiz hem de Castrol Ford Team Türkiye için çok değerli olan bu yarışta ter döken tüm atletlerimize teşekkür ediyoruz. 24-25 Nisan tarihinde Eskişehir Rallisi ile başlayacak olan Türkiye Ralli Şampiyonası’nı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Kaynak: Carmedya.com

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi