Bursa’da üretilen Renault Clio 4’e veda

0 60

Türkiye’nin en büyük entegre araba fabrikası Oyak Renault, Kasım 2011’de üretmeye başladığı Türkiye’nin en tanınan aracı Bursalı Clio 4’ün üretimini sonlandırdı. Artık Clio 4’ün yerine yeni Clio ve Clio Hibrit modelleri üretilecek.

Oyak Renault açıklamasına nazaran, firma 11 Mayıs’ta sonlandırdığı Clio 4 modelinden geçen 10 yıl içinde toplam 2 milyon 11 bin 881 adet üretti.

AVRUPA’DA SATIŞLARDA İKİNCİ

Yalnızca Türkiye’de değil, memleketler arası pazarda da değerli bir muvaffakiyete imza atmış olan Clio 4, Fransa’nın en çok, Avrupa’nın ise en çok satan ikinci aracı unvanını taşıyor.

Bu ikonik model, birinci üretildiği 1990 yılından bu yana 15 milyonluk adetle dünyada en fazla satılan Renault markalı araç unvanını da taşıyor.

Türkiye’de üretilen Clio 4 modeli başta Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya olmak üzere 52’den fazla ülkede ihraç edildi.

Clio 4’ün üretimine son verilmesi merasiminde konuşan Oyak Renault Araç Fabrika Yöneticisi Murat Taşdelen, “Türkiye’de ve dünyada satış rekorları kıran Clio’nun dördüncü jenerasyonunun üretimini sonlandırıyoruz. Yerini büsbütün yeni kuşağına bırakan Clio 4, yıllar boyunca hem Renault Grubu’nun hem de Oyak Renault’nun yüz akı oldu.

Ülkemizde de en çok satılan modeller içinde daima en üst sıralarda yer aldı. Kasım 2011’de fabrikamızda üretime başladığımız ve 10 yıla yakın aralıksız sürdürerek iki milyondan fazla adete ulaştığımız Clio 4 üretimini sonlandırırken, Renault Grubu’nun elektrikli araçlara geçiş stratejisi doğrultusunda, yüksek teknoloji barındıran Clio 5 ve Clio 5 Hibrit’in üretimine muvaffakiyetle devam ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Oyak Renault Araba Fabrikalarında şu anda Yeni Clio, Yeni Clio Hibrit, Yeni Megane Sedan modelleri yanında bu modellerde de kullanılan motor ve mekanik aksamlar üretilip ihraç ediliyor.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi