Bu yeni eser sayesinde aracınızın anahtarını kaybetmeyeceksiniz

0 59

Her AirTag, onu kilitlediğiniz her şeyi pasif olarak takip eden çeyrek boyutlu, pille çalışan bir Bluetooth diskidir. AirTag, ünitenin pozisyon doğruluğunu düzgünleştirmek için Apple’ın ultra geniş bant teknolojisine sahip U1 çipini kullanıyor. Bluetooth LE (“düşük enerji”), CR2032 pilinin değiştirilmesi gerekmeden yaklaşık bir yıl çalışması manasına geliyor.

AirTag’ler Apple’ın sıkı entegre ekosisteminde çalıştığından, iPhone yahut Mac kullanan herkes için ülkü olarak gösteriliyor. Bir öğeyi kaybettiyseniz ve AirTag’in Bluetooth menzilinin dışındaysanız, iPhone’u olan biri kayıp AirTag’in 30-50 fit yakınına girdiğinde, pozisyonu pasif olarak güncelleniyor ve “Find My” uygulamasına kaydediliyor.

Kayıp bir AirTag bulursanız da sahibinin bilgileri (telefon numaraları gibi) ekranınıza çıkıyor, böylelikle eşyalarını bulduğunuzu onlara bildirebiliyorsunuz.

Bu noktada, Tile’ın yıllardır tam olarak bu alanda olduğunu belirtmek gerekir, fakat Tile’ın sistemi, Apple’ın oluşturduğu lokal ekosistem entegrasyonundan mahrum.

Fiyat bir yana, AirTag’ler, bilhassa otomobil anahtarları olmak üzere kronik olarak rastgele bir şey kaybedenler için mükemmel bir fikir üzere görünüyor.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi