Bluemotion Nedir, Nasıl Çalışır? Bluemotion Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

0

Bluemotion teknolojisi ile araçlar daha ekonomik ve konforlu bir sürüş keyfi yaşanır. Bluemotion, değiştirilmiş yazılıma sahip uyarlanmış motor idare sistemi olarak bilinir.

Bluemotion Nedir, Nasıl Çalışır?

Volkswagen tarafından geliştirilen Bluemotion teknolojisi araçlarda konforlu ve ekonomik bir sürüş keyfi yaşatır. Bu işlev ile motorların tasarruf oranı da yüksektir. Düşük emisyon sistemine sahip olan Bluemotion çok yeterli performans sağlamaktadır. Bu teknoloji sayesinde rölanti azalarak yakıt tasarrufu sağlanır. Geliştirilen yazılım sayesinde Bluemotion motor idare sistemi ile entegre bir halde çalışır.

Bluemotion fonksiyonu nedeniyle çok fazla güç tasarrufu sağlamaktadır. Günümüzde araç alırken Bluemotion modelleri çok fazla tercih edilmektedir. Bluemotion modelleri olan araçlar çok daha dinamiktir. Şuurlu bir biçimde araç almak isteyen bireyler bu araçları daha da ön planda tutabilirler. Bluemotion araçlar yüksek performans ve konfor sağlamaları ile bilinirler.

Bluemotion Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Bluemotion teknolojinin araçlara sunduğu çok fazla avantaj bulunuyor. Bu teknoloji araçlarda frenleme gücünün geri kazanılmasını sağlıyor. Üst şanzıman kademelerinde daha uzun dişli oranları bulunmaktadır. Bluemotion teknolojisi en verimli olan vitesin seçilmesinde kumanda önerisi sunar. Bluemotion teknolojisinde değiştirilen yazılıma sahip uyarılan motor idare sistemi bulunuyor.

Bluemotion teknolojisi standart modellere nazaran daha kıymetlidir. Buna karşın yakıt tüketimi açısından Bluemotion teknolojili araçlar yakıt tüketimi nedeniyle daha ekonomiktir. Bluemotion teknolojili araçlar performans, konfor ve ekonomik açıdan hayli ülküdür. Bilhassa günümüzde bu teknoloji ile donatılan araçlar tercih edilmektedir. Yakıt tasarrufu sağlayan araçlar şoföre konforlu bir araç sürüş kolaylığı da sağlayabilir.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.