Audi, çip krizi nedeniyle mayısta üretimi durduracak

0 69

Otomotiv bölümünü önemli formda etkileyen global çip tedarik sorunu nedeniyle birçok marka süreksiz de olsa üretimi durdurma kararı almıştı.

Bu markalara artık de Alman üretici Audi eklendi. Şirket, yarı iletken çip tedarik sorunu sebebiyle mayıs ayında üretimi kısmen durdurma kararı aldı.

Markadan yapılan açıklamada, Almanya’daki Neckarsulm tesisindeki üretimin bir bölümününün gelecek hafta duracağı belirtildi.

A6 VE A7 ÜRETİMİ DE DURUYOR

Audi’nin verdiği bilgiye nazaran, A6 ve A7 modellerinin üretimi de 26 ila 30 Nisan tarihleri ortasında askıya alınacak.

“Yarı iletken tedariğiyle ilgili durum karmaşık ve değişken” diyen Audi sözcüsü, şirketin gelişmeleri yakından takip ettiğini ve “durumu haftalık olarak tekrar değerlendirdiğini” söyledi.

ALMAN ÜRETİCİLER SIKINTI DURUMDA

Elektronik çiplerle ilgili dünya genelinde yaşanan darboğaz, öbür Alman araba üreticilerini de üretime orta vermeye zorluyor. Volkswagen, halihazırda binlerce çalışanını kısa müddetli çalışmaya geçirdi.

Daimler de iki noktada üretimi azaltmak zorunda kaldı. Şirket, iki fabrikada binek araba üretiminin azaltılacağını ve bu kısa vadeli çalışmanın birinci olarak 23 Nisan’dan mayıs ayı başına kadar süreceğini duyurmuştu.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi