Arabanın Geç Çalışma Nedenleri Nelerdir?

0 170

Arabanın Geç Çalışma Nedenleri Nelerdir?

Akü,tıkalı hava filtreleri, buji kabloları, aracın yakıt tipi gibi etmenlerden dolayı arabanın geç çalışması mümkündür. Fakat çoğu zaman aracın geç çalışması için nedenler, değişkenlik göz edebilir. Peki,arabanın geç çalışma nedenleri nelerdir?

Araba Neden Marşı Geç Alıyor?

Marş motorunun sorunlu olması sebebiyle, motora ilk hareketi vermekte zorlanabilir. Bunun diğer bir sebebi ise gücünü kaybetmesinden kaynaklanır. Akünün voltaj değerleri düştüğü takdirde ya da araç uzun süre kullanmışsa, akü ömrünü tamamladığı anlamına gelir. Marş motoruna yeterli gücü veremediğinden, bu da aracın geç çalışmasını sağlar. Uzun bir süre gerekli bakımlar yapılmazsa, aracın ömrünü de ciddi oranda kısaltır.

Daha fazla mesaj

Marş Arızası Nasıl Anlaşılır?

Arabanın geç çalışma nedenleri nelerdir? Arabanın geç çalışması, marş motorundaki arızadan kaynaklanır. Peki, marş motoru arızası çalışmadığı zaman bu durumu nasıl anlayabiliriz?

  • Dinamo kısmından istenmeyen sesler gelir. Bu sesler uğultu ya da teknik bölümde bir problem olduğunu gösteren seslerdir. Islığa benzer sesler çıkar.
  • Marşa bastığınız takdiri cırtlama ve kaçırma sesleri gelir.
  • Marş eskiye göre daha yavaş döner. Marş dönerken sesinde dalgalanmalar meydana gelir.

Marşı geç alan araç, aynı zamanda geç çalışmaya başlar. Geç çalışmayı sürekli olarak gösterdiği takdirde aracın bakım sürecinin bir belirtisidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi