Araba Kumanda Arızaları

0

Araba Kumanda Arızaları

Araba Kumanlarının uzaktan erişim sağlama konusunda büyük fırsat sunduğu görülmektedir. Geçmiş senelerde manuel olarak yapılan kilitleme işlemlerinin uzaktan kumandalar ile beraber otomatik olarak yapılmaya başladığı görülmektedir. Bu uzaktan kumanda sisteminin tüm aksamlarının güvenlik denetimlerinden geçirilmesi gerekir. Arabanın klasik rutin bakım zamanları içerisinde kilit sistemi de muhakkak kontrol edilmelidir.

Kilit Sistemi Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Kilit sisteminde meydana gelen sorunların çözülmesi için kişilerin kilit sistemine dair alanında uzman olan yetkili servisten yardım alması gerekmektedir. dışarıdan gelen bir darbe nedeni ile kilit sistemi hasar görmüş olabilir. Bunun yanı sıra teknik bağlantılarında bir aksaklık da olabilir.

Kilit Sistemi Nasıl Yenilenir?

Kilit sistemi ile alakalı olarak sadece yetkili servislerin bilgilendirilmesi konusu oldukça önemlidir. Otomatik sistemin açıp kapanması ile alakalı olarak kilit sistemine dair sorun yaşanmaması için şifrelemenin çözülmemesi gerekmektedir. Şifreleme çözülüre aracın genel güvenliğine dair aksaklıklar yaşanabilir. Bu nedenle sadece yetkili servislere bilgi verilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.