Araba aksesuarlarını Türkiye’de geliştirecekler

0

Renault Kümesi, Türkiye’deki Satış Sonrası Mühendislik operasyonlarına 2018 yılı prestijiyle yük vermeye başladı. Bu maksatla, Oyak Renault çatısı altında bulunan Küresel iş Hizmetleri Yöneticiliği bünyesinde, başta Mühendislik, Satın alma ve Pazarlama olmak üzere satış sonrası takımı kuruluyor. Birinci etap işe alım operasyonlarını tamamlayan Satış Sonrası grubu, projelerin iş transferi süreçlerini de muvaffakiyetle tamamladı.

Renault Kümesi’nin araba projeleri ile eş vakitli olarak aksesuar geliştirme çalışmalarını da Türkiye’den yürütecek olan mühendislik grubu birebir vakitte, Fransa’daki Merkez Satış Sonrası Mühendislik takımıyla birlikte inovasyon çalışmalarına da imza atacak.

Türkiye Satış Sonrası Tertibi Bilgilendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Renault Kümesi Satış Sonrasından sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Hakan Doğu, “Grubumuzun araba projelerine yönelik satış sonrası aksesuarlarını, Oyak Renault Araba Fabrikaları bünyesinde kurulan Satış Sonrası Hizmetler takımımızın Fransa’daki mühendislik gruplarıyla ortaklaşa geliştirecek olması Türkiye pazarına ve Kümenin en verimli tesislerinden Oyak Renault’ya olan itimadın bir göstergesidir. Yeni organizasyonumuzla küresel ölçekte aksesuar eserleri satın alma operasyonları da artık büyümekte olan Türk satın alma takımının katkıları ile yönetilecek. Bu gelişme, araba ve aksesuar dünyasında çalışan Türk tedarikçilerimizin milletlerarası pazarlara açılmasında kıymetli bir fırsat olacaktır” dedi.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.