Alman maddelerini ihlal ettiler

0 75

Brandenburg Etraf Bakanlığı, rutin bir araştırma sırasında Tesla’nın Gigafactory şantiyesinde hendeklerin içinde borular bulunduğunu bildirdi. Business Insider Almanya’ya 26 Mart – 12 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında şantiyede inşaatının durduğunu söyledi. Bundan sonra inşaatın devam etmesine müsaade verildi.

Bakanlık, etrafa ziyan verebilecek yasadışı su tesisatı nedeniyle şirket aleyhinde soruşturma başlattı. Uzmanlar, monte edilen tek cidarlı kaynaklı boruların, içlerinden akan endüstriyel atık suyun lokal içme suyuna sızmamasını sağlayacak kadar kalın olmadığını söylüyor.

Elon Musk’ın Alman hükümetini bürokrasisi nedeniyle açıkça eleştirmesi ve onu şirketinin iklim değişikliğiyle çabanın aciliyetini anlamamakla suçlaması düşünüldüğünde, bu durum biraz ironik oluyor.

Şubat ayındaki bir rapor, Gigafactory’nin bu yaz tamamlanamayabileceğini öne sürdü. O vakitler, bir dizi kritik bina bitirilmemişti ve Tesla’nın alanda inşa etmeyi planladığı pil tesisi için rastgele bir bina başvurusu yapılmamıştı.

Kaynak: Sözcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi