Alfa Romeo’ya üç ödül birden

0

Alfa Romeo’nun eşsiz tasarımı, Auto Bild mecmuası okuyucuları tarafından mükafata layık görüldü. Marka, mecmuanın gerçekleştirdiği “2021 Tüm Sınıflarda En Yeterli Markalar” araştırmasında, üç modeli ile farklı kategorilerde ödül aldı.

Auto Bild, onuncu defa gerçekleştirilen “Tüm Sınıflarda En Yeterli Markalar” araştırması kapsamında okuyuculardan farklı kesimlerden en âlâ markaları oylamalarını istedi. Oylama kapsamında tasarım dahil olmak üzere araba satın almaya yönelik temel kriterler masaya yatırıldı. Otomotiv dalında en küçük arabadan SUV sınıfına kadar 14 segmentten 37 marka oylamaya dahil edildi. Toplamda 60 binin üzerinde okuyucu oylamaya katıldı.

Alfa Romeo’nun üç modeli ödüllendirildi

Yapılan araştırmaya nazaran; Alfa Romeo Giulietta, “Kompakt Sınıf Otomobil”, Giulia “Orta Sınıf Otomobil” ve markanın tarihindeki birinci SUV olan Stelvio ise “Orta Sınıf SUV” kategorilerinde rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Birebir vakitte Alfa Romeo Giulia ve Stelvio, AUTO BILD satın alma araştırmasında üst üste beşinci defa sınıflarının önderi oldular. 60 binden fazla okuyucunun oylarıyla en hoş dizayna sahip olan araba markası olduğunu kanıtlayan Alfa Romeo’nun, bugüne kadar çok sayıda milletlerarası ödül kazanan üç modeli olan Stelvio, Giulia ve Giulietta, kısa müddet evvel markanın idare merkezi haline de gelen Centro Stile’de tasarlandı.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.