ABD, 1.1 milyon Honda Accord modeline inceleme başlattı

0 70

Bir vakitler ülkemizde hayli tanınan olan Honda Accord, şu sıralar birtakım problemlerle uğraşmak zorunda.

ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği Yönetimi (NHTSA), 2013-2015 model yılları ortasında üretilmiş 1.1 milyon Accord modeline inceleme başlattı.

İncelemenin nedeni ise ani denetim kayıplarına sebep olan direksiyon meseleleri olarak açıklandı. Tezlere nazaran sıkıntıdan etkilenen Accord modelleri, şoförünün direksiyon komutlarına uymadan denetimden çıkabiliyor.

ŞOFÖR ŞİKAYETLERİ ARTTI

Gelen bilgilere nazaran, sıkıntıdan etkilenen 77 şoför var ve bu şoförlerden 31’i ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği Yönetimi’ne şikayette bulundu.

NHTSA’nın datalarına nazaran, bu müracaatlardan ikisi kazaya ve yangına, ikisi ise yaralanmalara sebep olmuş. Honda’nın bilgileri ortasında ise bu türlü bir ayrıntıya rastlanmıyor.

NHTSA’nın yönergeleri ışığında Accord modellerini tekrar inceleme altına alan Honda, araçların direksiyon yapısını denetim etmeye başlayacak ve sorun olup olmadığını tespit edecek.

Şayet şirket rastgele bir sorun tespit ederse, 1.1 milyon Accord modeli geri çağırma listesine eklenecek. NHTSA’nın önümüzdeki süreçte son kararı vermesi bekleniyor.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi