508 Peugeot Sport Engineered’in birinci müşterileri Peugeot pilotları

0

CARMEDYA.COM – Peugeot‘nun Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) pilotları, yüksek performanslı 508 Peugeot Sport Engineered’in direksiyonuna geçen birinci müşteriler oldu.

Markanın 360 HP‘lik gücüyle bugüne kadar ürettiği en güçlü seri üretim arabası 508 Peugeot Sport Engineered, kısa müddet içerisinde başta Avrupa olmak üzere araba severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Modelin direksiyonuna geçen birinci müşteriler ise Peugeot’nun Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) pilotları Loïc Duval, Kevin Magnussen, Paul Di Resta, Mikkel Jensen, Gustavo Menezes ve James Rossiter oldu.

Paul Di Resta, 508 Peugeot Sport Engineered ile ilgili birinci tecrübelerini şu halde aktardı: “508 Peugeot Sport Engineered ile hakikaten çok güzel vakit geçiriyorum… Aile için harika bir araba olurken, birebir vakitte benim üzere biri için âlâ tasarlanmış bir araba olduğunu da hissettiriyor. Yarış arabası ile birebir fabrikada geliştirilmiş olmasının yarattığı bağa bayılıyorum. Arabası teslim aldığım günden bu yana kent içinde elektrikli-hibrit modunda kullanıyorum. Ayrıyeten çocuk oto koltuklarına da uygun.”

Spor ve uzun aralık meraklısı James Rossiter ise şunları ekledi: “Özellikle sürüş denetim sistemleri, amortisörler ve elektronik denetim sistemleri üzerinde yapılan ayarlardan hakikaten etkilendim. Sistemler sürüş tazınıza karşılık verebiliyor, her şarta ve sürüş stilinize ahenk sağlamak için arabanın davranışlarını değiştirebiliyor. Bu benim için Peugeot Sport’u büsbütün farklı bir düzeye taşıyan bir şey. Elektromotorun gücünü, torkunu ve hassas yansısını hissetmek çok hoş. Station wagon versiyonunda bisikletimi yahut Flightboard’umu geriye koyabiliyorum. Her sabah oyuncaklarımla istediğim yere rahatlıkla seyahat edebiliyorum, ki bu benim için çok büyük bir keyif.”

508 Peugeot Sport Engineered, Fransa Versay’daki Peugeot Sport atölyelerinde tasarlanarak tekrar Fransa’da bulunan Mulhouse kentinde üretiliyor.

Kaynak: Carmedya.com

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.