2025’te trafikteki araçların yarısından fazlası elektrikli olacak

0 54

Tesla’nın öncülük ettiği elektrikli araç pazarına birçok dev marka da katılında rekabet düzgünce kızıştı. Bilhassa Avrupa ülkelerinde her geçen ay büyüyen elektrikli araç pazarı, gelecekte büyük bir pazar hissesine ulaşacak.

Bölümün değerli tahlil şirketlerinden olan Boston Consulting Group (BCG), Avrupa’da elektrikliye geçişin boyutunu gözler önüne serdi.

Kümenin açıklamalarına ve istatistiklerine nazaran, Avrupa topraklarında 2025 yılına kadar akaryakıtlı ve dizel motorla çalışan arabaların oranı yüzde 50’nin altına inecek.

HİBRİT İÇİN DÖNÜM NOKTASI 2023

Öte yandan 2023 yılı, hibrit arabalar için büyük bir kırılma noktası olacak. Yarı hibrit ve PHEV modellerin 2023 yılı prestijiyle dünyadaki pazar hissesinin yüzde 25’ini oluşturacağını öne süren BCG, 2030 yılından sonra düşecek batarya fiyatlarının önemli değişimlere sebep olacağı iddia ediyor.

BCG, Avrupa’da 2030 yılında akaryakıtlı ve dizel modellerin hissesinin yüzde 10’a kadar düşeceğini ve geri kalan hissenin büyük bir kısmı büsbütün elektrikli arabalara gideceğini belirtiyor.

Kaynak: Ensonhaber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi