2.El Otomobil Piyasası

0 82

2.el Otomobil seçiminde yapılan sorunlardan biriside kendine uygun araba bulamama konusudur.

Kimi zaman bir araba alma konusunda bilgi eksikliğinden dolayı  yanlış tercihler  yapabiliriz.  İşte bu konuda alacağımız arabanın modeli, markası  ve diğer özelliklerinde  bilgi sahibi olmamız  oldukça önemlidir. Arabanın bu bilgilerini  öğrendiğimizde fiyat verme açısından da önem taşır. Araba ile ilgili konularda da siteden yeterli bilgileri alablirsiniz.  Size uygun istediğiniz model arabalara bu  sitedesahibinden otomobilbakabilirsiniz.

Ford otomobil markası Henry Ford tarafından Highland Park, Michigan, Amerika Birlişik Devletleri’nde 16 Haziran 1903 tarihinde üretime başladı. Ford çok eski bir araba markasıdır. Satılık Ford otomobil her zaman tutulan bir markadır.

12 kişinin 28.000 dolar para yatırarak oluşturduğu Ford günümüzde en çok araba satan markalardan biri konumundadır. Bu tüm ülkeler için geçerlidir.

Ford’un genel merkezi Dearborn, Michigan, ABD’de bulunmaktadır. Bünyesinde Mercury, Lincoln’u da bulunduran Ford ayrıca Mazda’ya da ortaktır. Bunun yanı sıra ABD’nin en büyük araba kiralama şirketlerinden biri olan Hertz’in de sahibidir. Birçok ülkede ford marka otomobiller satılmaktadır.

1899 yılında GiovanniAgnelli Fiat’ı Torino`da kurmuştur. İsmini FabbricaItalianaAutomobili Torino” kelimelerinin baş harflerinden almıştır. Fiat 1899 yılında başlayan en eski otomobil üreticilerindendir.

1922 yılında Fiat, sayıları sürekli yükseliş  gösteren normal tüketiciler için de daha uygun fiyatlara sahip ürünleri olan bir marka olmaya başladı. Araba fiyatları normale düşünce Fiat’ın araba satma sayısı biraz daha yükselme göstermeye başladı. Fiat  da bu sayede  adını tüm dünyaya yaymayı başardı.

1909 yılında, Fiat, Birleşik Devletler de bir fabrika kurdu ve orada özel arabalar  yanı sıra kamyonet, traktör, tren, gemi motorları ve uçak gibi üretimler yapmaya başladı. Fiat otomobil dışında başka aletlerde yapmaya başlayınca daha da gelişdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi kasma | instagram takipçi